Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі УкраїнкиХVІІІ Всеукраїнський конкурс

професійних читців імені Лесі Українки

Раїса Недашківська та Лесь Танюк покладають квіти до пам’ятника Лесі Українки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Раїса Недашківська та Лесь Танюк покладають квіти до пам’ятника Лесі Українки

Конкурс засновано Національною спілкою театральних діячів України 1996 року до 125-річчя з дня народження Лесі Українки. Він проводився щорічно восени в м. Ялта.

Ідея Конкурсу і його концепція належать Національній спілці театральних діячів України.

Мета конкурсу: популяризація творів Лесі Українки; заохочення до класичної спадщини та сучасної поезії і прози молодих акторів; демонстрація позитивних тенденцій у розвитку національної культури; ознайомлення широких верств населення з найкращими зразками української класичної та сучасної поезії та прози; сприяння формуванню професійності, високої духовності молодого покоління, усвідомлення ним національної ідеї, виховання самовідданості задля України; сприяння формуванню високої духовності та національної свідомості глядача. 

Гала-концерт по завершенню конкурсу, на чолі з нар. арт. України Раїсою Недашківською.

 

 

 

 

 

 

 

 

Гала-концерт по завершенню конкурсу, на чолі з народною артисткою України - Раїсою Недашківською.

Зважаючи на нинішню ситуацію в державі, анексію Криму Росією,  Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки у 2014 році змінив прописку з Ялти на Луцьк. Директор Волинського академічного обласного театру ляльок Данило Поштарук, який неодноразово був у складі журі цього конкурсу, запропонував, аби таке творче дійство відбувалося саме на Волині.

Таким чином, з 22 по 25 вересня 2014 року в м. Луцьку на базі Волинського академічного обласного театру ляльок пройшов ХVІІІ Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки.

Учасники ХVIII Всеукраїнського конкурсу професійних читців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учасники ХVIII Всеукраїнського конкурсу професійних читців.

У конкурсі брали  участь актори професійних театрів та концертних організацій до 30 років, студенти спеціальних вищих навчальних закладів культури і мистецтв, які стали переможцями відбіркових турів, проведених міжобласними відділеннями НСТД України у своїх регіонах – всього 14 учасників.

У день відкриття конкурсу конкурсанти та члени журі відвідали літературно-меморіальний музей Лесі Українки у селі Колодяжне та урочище Нечимне, яке закарбувалося в пам’яті маленької дівчинки Лесі та стало поштовхом для написання драми-феєрії “Лісова пісня”, що визнана вершиною світової літератури.

Репертуар виконавців складали твори лише українською мовою, різноманітні за змістом, жанром та стильовими ознаками. Зокрема, у першому турі учасники виконували поезію Лесі Українки, а також літературні композиції за її творами, у другому – твори української класичної та сучасної прози і поезії.


Виступи конкурсантів оцінювало авторитетне журі:

  • Недашківська Раїса Степанівна – голова журі, заступник голови НСТД України, народна артистка України
  • Танюк Лесь (Леонід) Степанович – співголова журі, професор, голова НСТД України, народний артист України
  • Гладишева Алла Олександрівна – кандидат мистецтвознавства, професор Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого
  • Поштарук Данило Андрійович – заслужений діяч мистецтв України, директор-художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок
  • Органіста Світлана Леонідівна – провідна актриса Волинського академічного українського музично-драматичного театру ім..Т.Г.Шевченка.
Журі ХVIII Всеукраїнського конкурсу професійних читців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Журі ХVIII Всеукраїнського конкурсу професійних читців.

“Якщо слухачі почули Бога на небесах – значить, це мистецтво” – так Раїса Недашківська окреслила критерії, за якими журі оцінюватиме учасників конкурсу.

          Протягом двох днів проходили конкурсні змагання. Багато конкурсанток утілюють образи Лесі Українки – вбираються в довгі сукні, на плечі накидають хустки.

           Студентка Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Єлизавета Любімова читає поезію Лесі Українки “Хто вам сказав, що я слабка”, листи з Єгипту до Олени Пчілки, Бориса Грінченка, Ольги Кобилянської. І здобуває Гран-прі конкурсу. Перше місце посідає актриса Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Людмила Натанчук. Друге місце здобула студентка Львівського національного університету ім. І. Франка Христина Ковальчук, третє – студентка Дніпропетровського театрального художнього коледжу Лілія Цвелікова. Юлія Тузова, артистка Волинського академічного обласного театру ляльок отримує спеціальний приз від голови  НСТД України Леся Танюка – його книжки.

         “Конкурс у Луцьку пройшов набагато цікавіше, ніж торік у Ялті, – коментує Лесь Степанович, – відбувся здвиг у суспільстві, в цих молодих душах і вони зрозуміли, в якій країні живуть.”

Переможці нагороджені дипломами лауреатів та цінними подарунками – картинами відомих художник – членів Національної спілки художників України. Усім конкурсантам вручені кобзарі і дипломи, сувеніри.

 

Конкурс проводився за фінансової підтримки управління культури Волинської облдержадміністрації.