Театральна декада,
присвячена 152-ій річниці від дня народження Лесі Українки
https://www.volynnews.com/news/all/kaminnyy-hospodar-lesi-ukrayinky-vidkryvaye-teatralnu-dekadu-prysvia/
Благодійний проєкт "СВІТЛО ПЕРЕМОГИ"
28 грудня у стінах театру відбулась благодійна акція "СВІТЛО ПЕРЕМОГИ". Волинський академічний обласний театр ляльок спільно із Департаментом культури Луцької міської ради та колективами громади створили чудове дійство, метою якого був збір коштів на відновлення Харківської дитячої лікарні.
Висловлюємо вдячність колективам:
- "Антарес" (керівник Вікторія Лех) та вокальній студії "Зернятко" (керівник Алла Опейда) КМЦ "Красне";
- Спортивному клубу козацького бойового мистецтва "Герць";
- Ульяні Томчук та Народному аматорському ансамблю народного танцю "Волинянка" (керівник Олег Козачук);
- Вокальній студії "Spivanochka show" (керівник Тетяна Ярошик );
- хору "Дзвіночок" МШ 3 (керівник Ірина Логановська).
Нашим спонсорам - виробничому підприємству "Aqua print" та магазину "Офіс Центр".
Благодійну допомогу надав "Благодійний фонд "Добра справа" в особі його директора Юрія Сливи.
Також особиста подяка Анні Пахольчук - співзасновниці Громадської організації "Мистецький фронт" та Президенту Асоціації Сценічних мистецтв у Луцьку Тетяні Ярошик за допомогу в організації заходу. А також Громадській організації "Жива лялька" та команді Волинського академічного обласного театру ляльок.
Фотографу Олександру Дурманенко, кондитеру Киричук Ірині.
Разом ми втілили грандіозний та прекрасний проєкт. Дякуємо усім, хто долучився.
Участь у фестивалі Української культури
на Підляшші в Польщі
З 20 по 22 жовтня 2022 року на запрошення Союзу українців Підляшшя Волинський академічний обласний театр ляльок з виставою "Підкова на щастя" І. Франка взяв участь у ХХХІ Фестивалі української культури на Підляшші «Підляська осінь».
Наші артисти показали 4 вистави в осередках культури і школах - у Білостоці, Більську Підляському, Черемсі, Орлі. Організатори фестивалю подбали, аби запросити на ці заходи українців, які були змушені покинути Україну через війну і зараз проживають в Польщі. Тож вистави Волинського театру були тепло сприйняті нашими юними співвітчизниками з Миколаївщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини та польськими дітьми.
Благодійний мистецький проект "Разом переможемо".
У минулі вихідні, напередодні Дня незалежності України, театр ляльок долучився до проведення Благодійного мистецького проекту "Разом переможемо", організатори якого - Департамент культури Луцької міської ради та Палац культури міста Луцька.
З метою збору коштів для потреб Збройних Сил України артисти театру підготували та провели захоплюючу казкову програму, під час якої на імпровізованій сцені просто неба показали невеличні уривки з 7 вистав, герої яких грали, співали, танцювали - словом, розважали дітвору та дорослих.
А ще відбулась вікторина та аукціон - переможці отримали запрошення на відкриття нового, 47-го театрального сезону, що відбудеться 10 вересня ц.р.
Підготували та провели творчу імпрезу артисти Олексій та Світлана Криворучко, Юлія Тузова, Олена Бондарук, Світлана Пилипчук, Інна Музичко, Світлана Ришко, Валерій Семенюк, заслужена артистка України Лариса Гарлінська. Музичне оформлення - Омелян Радчук, фото - Олександра Піц.
Колектив театру щиро вдячний вам, шановні лучани та гості міста,
за донати для потреб ЗСУ.
Переможемо разом! Слава Україні!
1 червня - Міжнародний день захисту дітей
З нагоди одного з найбільших у світі «дитячих» свят – Міжнародного дня захисту дітей - Волинський академічний обласний театр ляльок провів ряд заходів для місцевих дітей та дітей вимушених переселенців, яких гостинно прихистила Волинь в нелегкий воєнний час. Варто зазначити, що заходи проходили у трьох різних локаціях.
Зокрема, артисти театру подарували хвилини радості дітворі з Луганщини, відпрацювавши з ними цікаву ігрову програму та провівши благодійну виставу «Підкова на щастя» за мотивами казок Івана Франка.
1 червня, після тривалої перерви у зв’язку з воєнним станом, відновився показ вистав на базі театру – на перегляд благодійної вистави «Котигорошко, або Хлопчик з зеленого стручка» за п’єсою Григорія Усача були запрошені дітки вимушених переселенців з Харківської, Запорізької, Донецької областей, які нині проживають у Луцьку.
Того ж дня театр презентував виставу про Котигорошка, який безстрашно пішов боронити рідний край від злого ворога, в селищі Олика - для малечі із сіл, які об’єднує місцева територіальна громада, серед яких також було чимало дітей вимушених переселенців.
Миру, радості і щасливого майбутнього бажаємо усім українським дітям!
Митці волинських театрів пропонують назвати одну із вулиць Луцька
на честь Леся Танюка
Колективи Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка та Волинського академічного обласного театру ляльок виступають з ініціативою вшанувати пам'ять про нашого земляка, видатного українського режисера театру і кіно, письменника, перекладача, політичного і громадського діяча Леоніда Степановича Танюка (1938 – 2018рр.), назвавши його іменем одну із вулиць Луцька.
Лесь Танюк – непересічна творча особистість, один із лідерів національного руху і українського державотворення. В часи тоталітарного режиму через громадську і політичну діяльність зазнавав гонінь, неодноразово був позбавлений права працювати в театрі. Після здобуття Україною незалежності обирався народним депутатом України 1-го, 2-го, 3-го, 4-го, 5-го скликань, 15 років очолював Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності. Автор і співавтор понад 60 законів, зокрема "Про культуру", «Про театри і театральну справу», "Про мови в Українській РСР", "Про Державний герб України".
Творчий доробок митця – це понад 50 спектаклів та 12 телефільмів про Розстріляне Відродження, книги про Мар’яна Крушельницького, Леся Курбаса, збірка віршів “Сповідь”, десятки перекладів, монографії, публікації на теми
мистецтва, соціології, літератури, театру. По своєму сценарію зняв фільм "Голод-33".
Хоч Лесь Танюк народився на Київщині, проте саме в нашому місті пройшло його дитинство, тут закінчив школу та розпочав трудову і творчу діяльність. Упродовж усього свого життя від підтримував тісні контакти з митцями волинських театрів, спілкувався з науковцями та студентською молоддю рідного краю, був почесним професором Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Присвоєння імені Леся Танюка одній із вулиць нашого міста сприятиме активізації історичної та культурної пам’яті та буде гідним пошануванням його заслуг перед Україною.
Участь у фестивалі «Підляська осінь»
Волинський академічний обласний театр ляльок вже багато років підтримує дружні зв’язки з українською діаспорою в Польщі. На запрошення Союзу українців Польщі артисти театру неодноразово брали участь у фестивалях української культури, виїжджали з виставами, проводили зустрічі з вчителями та учнями українських шкіл.
З 21 по 24 жовтня 2021 року відбудеться ХХХ Фестиваль української культури на Підляшші «Підляська осінь». До участі в ньому Головна управа Союзу українців Підляшшя запросила до Республіки Польща артистів Волинського академічного обласного театру ляльок. Під час фестивалю, який проходить в Більську Підляському, наші артисти покажуть виставу для дітей «Золотоволоска», яку гратимуть 4 рази в різних осередках культури.
З 18 по 20 жовтня 2021 року у Волинському академічному обласному театрі ляльок проходив заключний етап ХХV Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.
Урочисте відкриття конкурсу відбулося на Театральному майдані, де зібралися представники місцевої влади, культурна громадськість обласного центру, учасники конкурсу та члени журі. До підніжжя пам'ятника Лесі Українці покладені живі квіти.
19 учасників конкурсу - а це молоді актори театрів та концертних організацій, студенти вищих навчальних закладів культури і мистецтв, які успішно подолали відбірковий етап - прибули із різних регіонів нашої держави.
Зокрема, актори Вадим Доценко, Галина Рожко, Нікіта Подлесний, студентки Анастасія Івахненко, Софія Куришко, Анастасія Стружак, Дарія Полєщук та Анастасія Борейко - з Києва, актриси Валерія Липа та Єлизавета Неглядюк - з Херсона, Інна Райнова - із Запоріжжя, Оксана Рогутська - з Житомира, Надія Агєєва-Швед – зі Львова, актриса Олександра Одокієнко та студентки Софія Оніщенко, Аліна Стародуб, Ольга Сізих - з Харкова. Молоді акторки Дарія Гребенко та Анна Кутова представляли Луцьк.
Перед початком конкурсних змагань всі вони побували у Колодяжному, де отримали неповторні враження від перебування і надзвичайно цікавої екскурсії у Літературно-меморіальному музеї-садибі Лесі Українки. Також відвідали унікальну пам’ятку нашого міста – Луцький замок.
Оцінювало виступи конкурсантів у двох турах журі у складі:
Жирко Тарас Володимирович - актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, актор театру і кіно, театральний режисер, народний артист України, лавреат Премії імені Івана Котляревського, голова журі.
Брюховецька Лариса Іванівна - головний редактор журналу «Кіно - Театр», заслужений працівник культури України, лавреат премій імені Олекси Білецького та імені Івана Миколайчука
Поштарук Данило Андрійович - директор–художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі, лавреат премій імені Миколи Садовського та імені Панаса Саксаганського НСТД України
Сотникова Альбіна Валеріївна - актриса Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, народна артистка України
Чеков Юрій Петрович - відповідальний секретар Львівського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, викладач акторської майстерності та сценічної мови, заслужений діяч мистецтв України.
Учасники конкурсу на заключному етапі змагалися у двох турах:
- І тур - виконання творів Лесі Українки;
- ІІ тур – виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози.
Крім цього, за три дні перебування на Волині, під орудою голови журі народного артиста України Тараса Жирка, за участі всіх учасників створено міні-виставу за творами Лесі Українки, яка стала прологом Урочистого закриття конкурсу.
За підсумками конкурсних прослуховувань журі прийняло рішення про визначення переможців.
Гран-прі здобула Валерія Липа – артистка Херсонського академічного обласного театру ляльок.
Першу премію розділили Оксана Рогутська – актриса Житомирського академічного обласного музично-драматичного театру імені І. Кочерги та Єлизавета Неглядюк – актриса Херсонського академічного обласного музично- драматичного театру ім. М. Куліша
Другу премію отримала Дарина Гребенко – актриса Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім.. Т.Г. Шевченка.
Лауреатом Третьої премії стала Анастасія Івахненко – студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка Карого.
Переможці конкурсу отримали Дипломи лауреатів від Національної спілки театральних діячів України.
Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк за рішенням журі вручила Спеціальний приз від міського голови Софії Оніщенко – студентці Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського.
Ряд учасників отримали спеціальні призи особисто від голови та членів журі.
Всі учасники отримали Дипломи від Національної спілки театральних діячів України та пам’ятні волинські сувеніри.
ХХV Всеукраїнський конкурс професійних читців проведено за сприяння та підтримки Волинської обласної ради, Управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації, Луцької міської ради.
За загальним підрахунком балів членів журі переможцями стали:
Гран-Прі – Олександр Поліновський, актор Волинського академічного обласного театру ляльок (60 балів).
Перша премія – Ілля Стаканчук, студент Київського національного університету культури і мистецтв (44 бали).
Друга премія – Катерина Ясенчук, студентка Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (41 бал).
Третя премія – Ерік Никифорук, студент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (40 балів).
Спеціальну відзнаку від Луцької міської ради отримує Катерина Єгоричева, актриса Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя.
Приз від голови журі Тараса Жирка отримує Юлія Оліяр, студентка Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Відзнаку від редакції журналу «КіноТеатр» отримує Анастасія Бортнік, актриса Волинського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.
Конкурс відбувся за підтримки:
До всіх, хто шанує український театр
Колектив Волинського академічного обласного театру ляльок глибоко вражений подіями, що відбуваються останнім часом у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької. Верхом цинізму і зневаги стало непродовження контракту з корифеями і творцями сучасного українського театру і кіно народними артистами України Таїсією Литвиненко і Федором Стригуном.
Цим подружжям талановитих митців і ревних служителів Мельпомени пишається театральна спільнота України. За все, що вони зробили для нашої держави, їх по праву називають глибами, фундаментом української культури і мистецтва.
На жаль, посилаючись на недолугий Закон, можна перекреслювати і нівелювати величне, руйнувати фундаментальне і забувати тих, хто все це створював. Проте існують інші закони – совісті, людської вдячності, чесності.
Тому ми з Вами, дорогі Таїсіє Йосипівно і Федоре Миколайовичу!
9 жовтня 2019 року завершився ХХІІІ Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки
За підсумками конкурсних прослуховувань у двох турах журі прийняло рішення про визначення переможців.
Першу премію розділили:
Бортнік Анастасія - актриса Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка,
дует Ситник Владислав та Якимець Катерина - студенти Запорізького національного університету.
Другу премію розділили:
Цілик Єлизавета - студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого,
Біленька Анастасія - аспірантка Харківської державної академії культури.
Третю премію розділили:
Камалов Едуард - студент Дніпропетровського театрально-художнього коледжу,
Оліяр Юлія - студентка Львівського національного університету ім. І. Франка.
Переможці конкурсу здобули Дипломи лауреатів та сертифікати на грошові премії від Національної спілки театральних діячів України.
Всі учасники отримали Дипломи від Національної спілки театральних діячів України та пам’ятні волинські сувеніри.
Під час конкурсу відбулась презентація книжок редакції журналу "Кіно-Театр" про українське кіно 1920-х років за участі головного редактора Лариси Брюховецької.
ХХІІІ Всеукраїнський конкурс професійних читців проведено за сприяння та підтримки Волинської обласної ради, обласної державної адміністрації, управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації та Луцької міської ради.
У неділю 15 вересня 2019 року Волинський академічний обласний театр ляльок розпочав свій 44-й сезон.
До цієї події театр підготував прем'єру вистави за всесвітньовідомим твором італійського автора Карло Коллоді "Пригоди Піноккіо".
Зі святом привітали артистів вихованці закладу дошкільної освіти № 13 м. Луцька разом з директором закладу Кусик Іриною Вячеславівною.
Перед початком вистави для маленьких глядачів актори театру провели майстер-клас з виготовлення паперових іграшок, сувенірів. Приваблювали дітей та дорослих оригінальні фотозони.
9 червня 2019 року у Волинському академічному обласному театрі ляльок відбулося свято з нагоди закриття 43-го театрального сезону.
У цей день все було по-особливому цікаво: звучала музика, глядачів до театру запрошували і супроводжували міми. Веселі і смішні клоуни організовували для діток цікаві ігри та забави.
Згодом всі присутні - і діти, і дорослі - долучилися до проведення театральної вікторини. За кожну правильну відповідь учасники отримували "фішки" - паперові машинки, літачки, паровозики, ляльки і ведмедики. За підсумками вікторини всі учасники отримали сувеніри, а три переможці - у кого виявилась найбільша кількість фішок - здобули супер-призи. Це - запрошення на дві особи, за яким можна буде переглянути будь-яку виставу театру у наступному театральному сезоні. Вітаємо переможців!
І як завжди в неділю, о 12.00 розпочалась вистава - "Солом'яний бичок" за п'єсою Савелія Ципіна, яка за підсумками Всеукраїнського конкурсу-огляду вистав театрів ляльок "Прем'єри сезону 2016-2017" серед 20 театрів ляльок визнана кращою виставою для дітей дошкільного віку та здобула дипломи у п'яти номінаціях. З цією виставою театр вже побував на Міжнародних театральних фестивалях в Ужгороді та Херсоні.
Дякуємо вам, наші дорогі глядачі, що були з нами у цьому сезоні, надихали своєю любов'ю, завжди підтримували щирими оплесками.
До зустрічі у новому театральному сезоні!
ХХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС
ПРОФЕСІЙНИХ ЧИТЦІВ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
З 24 по 26 вересня 2018 року у Волинському академічному обласному театрі ляльок проходив заключний етап ХХІІ Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.
Через погіршення погоди організатори були змушені перенести Урочисте відкриття в приміщення театру ляльок, де зібралися представники місцевої влади, культурна громадськість обласного центру, учасники конкурсу та члени журі. Від усіх присутніх до підніжжя пам'ятника Лесі Українці на Театральному майдані покладені живі квіти.
В фойє театру представлена виставка ілюстрацій відомої української художниці Софії Караффи-Корбут до драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки (із фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки).
11 учасників конкурсу – переможці відбіркових турів, проведених міжобласними відділеннями Національної спілки театральних діячів України - прибули із різних регіонів нашої держави. Це молода актриса Марина Святненко, студентки Діана Мороз та Ольга Чебаненко з Києва, Анна Волошина з Харкова, Віолетта Ващенкова та Ольга Ільо із Дніпра, Ірина Романчук, Інна Бевза та Олег Пригода зі Львова, акторки Ольга Кожушок з Івано-Франківська та лучанка Владислава Курач.
Перед початком конкурсних змагань всі вони побували у родинному гнізді Косачів у Колодяжному, де отримали неповторні враження від перебування і надзвичайно цікавої екскурсії у Літературно-меморіальному музеї-садибі Лесі Українки. Також відвідали унікальні пам’ятки нашого краю – Луцький замок, Музей волинської ікони.
Оцінювало виступи конкурсантів у двох турах журі у складі:
Хоролець Лариса Іванівна – завідувач кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, народна артистка України, Лауреат Міжнародної літературної премії імені Івана Кошелівця, Лауреат Літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького. Голова журі.
Брюховецька Лариса Іванівна – головний редактор журналу «Кіно - Театр», заслужений працівник культури України.
Приходько Людмила Іванівна – актриса Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, народна артистка України, лауреат премії імені Лесі Українки.
Сотнікова Альбіна Валеріївна – актриса Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, народна артистка України, лауреат премії імені Бориса Романицького.
Чеков Юрій Петрович – актор Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, викладач акторської майстерності та сценічної мови, відповідальний секретар Львівського міжрегіонального відділення НСТД України, заслужений діяч мистецтв України.
Учасники конкурсу на заключному етапі змагалися у двох турах:
- І тур - виконання творів Лесі Українки;
- ІІ тур – виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози.
За підсумками конкурсних прослуховувань журі прийняло рішення про визначення переможців.
Гран-прі здобула Бевза Інна - студентка Львівського національного університету ім. І. Франка.
Перша премія дісталася Кожушок Ользі - викладачеві сценічного мовлення театрально-хореографічної школи «Акторко» з м. Івано-Франківськ.
Другу премію та спеціальний приз журі отримала Ващенкова Віолетта - студентка Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.
Лауреатом Третьої премії стала Романчук Ірина - студентка Львівського національного університету ім. І. Франка.
Переможці конкурсу отримали Дипломи лауреатів та сертифікати на грошові премії від Національної спілки театральних діячів України.
Виконувач обов’язків Луцького міського голови Григорій Пустовіт за рішенням журі вручив Спеціальний приз від Луцької міської ради Курач Владиславі - актрисі Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.
Всі учасники отримали Дипломи від Національної спілки театральних діячів України та пам’ятні волинські сувеніри.
Під час конкурсу всі бажаючі мали змогу відвідати майстер-клас голови журі, народної артистки України Лариси Хоролець та побувати на презентації нових видань редакції журналу "Кіно-Театр" за участі головного редактора Лариси Брюховецької.
ХХІІ Всеукраїнський конкурс професійних читців проведено за сприяння Волинської обласної державної адміністрації і обласної ради, фінансової підтримки управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації та департаменту культури Луцької міської ради.
У неділю 17 червня 2018 року Волинський академічний обласний театр ляльок завершив свій 42-ий сезон.
Директор- художній керівник театру Данило Поштарук розповів про успіхи і досягнення
колективу у цьому сезоні, а також подякував глядачам за любов до театру, за теплоту і
вдячність, яку впродовж року відчували актори, виходячи на цю сцену. Повідомив про
плани на майбутній театральний сезон, постановки нових вистав.
Прозвучали музичні вітання від вихованців дитячого садочка № 39 м. Луцька.
Відбувся показ вистави "Солом'яний бичок" за п'єсою Савелія Ципіна, яка за підсумками Всеукраїнського конкурсу-огляду вистав театрів ляльок "Прем'єри сезону 2016-2017" визнана кращою виставою для дітей дошкільного віку та здобула дипломи у п'яти номінаціях. З цією виставою театр побував на Міжнародних театральних фестивалях в Ужгороді (жовтень 2017 р.) та Херсоні (травень ц.р.)
До свята закриття театрального сезону був приурочений ще один захід - підбиття підсумків конкурсу дитячих малюнків за виставами із репертуару театру. 18 юних глядачів підготували і подали конкурс свої малюнки, з яких оформлено виставку. Оскільки всі учасники конкурсу проявили старання, фантазію, творче мислення, тому кожен з них отримав подарунок. Автори найкращих малюночків відзначені дипломами у кожній з трьох вікових категорій: Марічка Красун - від 3 до 5 років, Денис Буласов - від 6 до 7 років, Єва Раченко - від 8 до 11 років.
Вітаємо юних художників із першою перемогою!
ВІДКРИТТЯ 42-го ТЕАТРАЛЬНОГО СЕЗОНУ
Участь у Міжнародному фестивалі театрів ляльок
"Інтерлялька - 2017"
Декілька днів тому творча група нашого театру з виставою за п'єсою С. Ципіна "Солом'яний бичок" побувала на Закарпатті, де протягом 1 - 4 жовтня у м. Ужгороді проходив ХVІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок "Інтерлялька-2017".
Цьогоріч у фестивалі брали участь 15 театральних колективів, в тому числі з України - з міст Чернівців, Тернополя, Києва, Харкова, Луцька, Рівного, Миколаєва, Житомира, словацького Кошице, аргентинського Буенос-Айреса, студенти київського та харківського вишів.
Приємно відзначити, що вистава Волинського академічного обласного театру ляльок "Солом'яний бичок" (режисер-постановник Д. Драпіковський, художник-постановник Н. Ягупова, композитор К. Яворський) припала до вподоби маленьким глядачам найбільше серед усіх представлених на фестивалі. Тому за рішенням найвибагливіших і, водночас, найщиріших суддів непідкупного Дитячого журі ("родзинка" фестивалю) наша вистава здобула "Приз глядацьких симпатій".
Ще одна нагорода вистави волинських лялькарів "Солом'яний бичок" - у номінації "Краще візуальне рішення вистави", сценограф Н. Ягупова.
Щиро вітаємо наших колег із здобутими нагородами!
https://www.volynnews.com/news/society/u-lutsku-vidbulasia-prezentatsiia-istorychnoho-romanu-mykoly-zhulynskoho/
Історичний роман Миколи Жулинського “Моя Друга світова” – це переплетення дитячих вражень з історичними фактами і людськими трагедіями у вирі Волинської трагедії. Книжка вийшла в
світ у видавництві «Ярославів Вал», за підтримкиФонду Ігоря Палиці
“Тільки разом”. Презентація роману відбулася у Волинському
обласному театрі ляльок.
Дитинство літературознавця Миколи Григоровича пройшло в невеличкому селі Новосілки, що на березі Хрінницького водосховища. Саме тут відбуваються події роману-хроніки в голосах «Моя Друга
світова».
Дитячі спогади автора про війну, яку вели хлопчаки на сільському цвинтарі переростають у масштабні зміни в історії людства. На сторінках книги у голосах постає пам’ять земляків Миколи Григоровича
про страшні роки окупації, війни, боротьби УПА, колективізації, депортації та репресій.
"Вони (члени НКВС, – авт.) почали виловлювати учасників Організації українських націоналістів і членів боївок УПА, а в селі їх було доволі. Забирали усіх чоловіків. Батько взяв мене на руки й
сховався біля Стиру. Мені тоді ще й трьох років не було. Але міліціянти нас знайшли та повели у центр села. Батько сподівався, що його відпустять, бо ж з малою дитиною. Але його не відпустили.
Наказали, щоб спустив мене з рук. Я пішов додому… Тоді частину чоловіків розстріляли в горохівському лісі. Інших, серед них і батька, завезли в луцьку тюрму, а потім у концтабори, – постають
спогади далеких років у пам’яті автора. – Мій батько прошов три німецькі табори. Він боявся вертатися додому. На українську землю він ступив у той день, коли йому виповнилося 100 років. В Україні
він прожив ще півроку…", - розповідає Микола Григорович.
На
презентацію книги завітали імениті волиняни, які поділилися враженнями від історичного роману.
"Коли я читав книгу, мимоволі виникали в уяві перші повоєнні роки. Я бачив як везуть навантажені селянським майном вози. А за тими підводами ідуть жінки і голосять так, наче то йде похоронна
процесія", – резюмував Іван Корсак.
Володимир
Лис
зауважив, що про Другу Світові війну вже написано дуже багато. Проте цінність роману в тому, що війна тут постає саме, як Друга світова Миколи Жулинського, його родини, села, народу.
"Найцінніше для мене в книзі – оці голоси. Голоси жінок, які боялися за своїх дітей і хотіли їх врятувати. Голоси тих, хто був вивезений у Німеччину, – ділиться Володимир Лис. – Це ті, хто
пережив оту криваву різанину, яку називають Волинською. Це той хто пережив і зумів зберегти об’єктивність, яка постає в голосах у романі", - сказав Володимир Лис.
Керівник програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Зінько подякував Миколі Жулинському за книгу, яка допоможе молодому поколінню зрозуміти історію своєї країни. По закінченню презентації Дмитро Зінько вручив представникам бібліотечної системи районних центрів області та міста Луцька по два примірники видання «Моя Друга світова».
З презентацією нової книги Миколу Жулинського вітає Данило Поштарук.
2 червня 2017 року, Волинський академічний обласний театр ляльок
146-ій річниці від дня народження Лесі Українки присвячується
15 лютого 2017 року Волинський академічний обласний театр ляльок долучився до проведення працівниками Волинського краєзнавчого музею літературно-мистецької години «Казка Лесі Українки «Біда навчить» в ілюстраціях українських художників», в рамках відзначення 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки.
Головний хранитель музею Пушкар Наталія Юхимівна познайомили присутніх з виданнями казки «Біда навчить» крізь призму ілюстрацій українських художників В. Литвиненка, І. Козіної, П. Гулина, Є. Рудюк – з експонатів із фондів Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки була розгорнута дуже цікава яскрава виставка.
Завершилася музейна зустріч показом фрагменту вистави Волинського академічного обласного театру ляльок «Як горобець розуму шукав» (режисер-постановник – Володимир Богданець, художник-постановник – Олеся Іщук, автор музики – Костянтин Яворський), у виконанні акторів Волинського академічного обласного театру ляльок Оксани Новосад, Юлії Тузової та Олексія Криворучка.
Судячи з реакції присутніх у залі школярів та дорослих, вистава "Як горобець розуму шукав" їм сподобалася.
Тож запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва до Волинського академічного обласного театру ляльок на вистави за творами Лесі Українки, які театр присвячує 146-ій річниці від дня геніальної поетеси:
26.02
|
12.00
|
«Як горобець розуму шукав» за казкою Лесі Українки «Біда навчить» (режисер – Володимир Богданець)
|
20.02
21.02 |
12.00
12.10
|
Драма «Камінний господар» (режисер – Вєслав Рудзкі, Варшава) |
23.02
24.02
27.02
28.02 |
12.00
12.00
12.00
17.00
|
Драма-феєрія «Лісова пісня» (режисер – заслужений артист України Анатолій Поляк) |
ХХ Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки
З 19 по 21 вересня 2016 року у Волинському академічному обласному театрі ляльок проходив заключний етап ХХ Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.
Урочисте відкриття відбулося на Театральному майдані, де зібралися представники місцевої влади, культурна громадськість обласного центру, учасники конкурсу та члени журі. До підніжжя пам'ятника Лесі Українці покладені живі квіти.
12 учасників конкурсу – переможці відбіркових турів, проведених міжобласними відділеннями Національної спілки театральних діячів України - прибули із різних регіонів нашої держави.
Це Марія Заниборщ з Києва, Тетяна Шевченко, Леонід Гончар, Анастасія Біленька та Лілія Петренко з Харкова, Вікторія Богачова та Вікторія Федорова із Дніпра, Катерина Якимець та Владислав Ситник із Запоріжжя, Анастасія Делайчук та Сергій Гоменюк зі Львова, лучанка Юлія Романець.
Перед початком конкурсних прослуховувань конкурсанти відвідали родинне гніздо Косачів - музей -садибу Лесі Українки у с. Колодяжному на Ковельщині.
Оцінювало виступи конкурсантів у двох турах журі у складі:
Раїса НЕДАШКІВСЬКА – голова журі, в.о. голови НСТД України, народна артистка України, повний кавалер Орденів Княгині Ольги;
Лариса БРЮХОВЕЦЬКА – головний редактор журналу «Кіно - Театр», заслужений працівник культури України;
Алла ГЛАДИШЕВА – заслужений діяч мистецтв України, професор;
Антоніна ЛИСЕНКО – театрознавець, заслужений працівник культури України;
Данило ПОШТАРУК – заслужений діяч мистецтв України, директор – художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок;
Володимир ТАЛАШКО – народний артист України.
Як передбачено Концепцією і Положенням про конкурс, його учасники на заключному етапі змагалися у двох турах:
- І тур - виконання творів Лесі Українки;
- ІІ тур – виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози.
За підсумками конкурсних прослуховувань журі прийняло рішення про визначення переможців.
Гран-прі здобув Леонід Гончар – студент ІІІ курсу кафедри майстерності актора Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського.
Перша премія дісталася Сергію Гоменюку – акторові Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької.
Волиняни щиро пораділи за актрису Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Юлію Романець, яка отримала другу премію.
Студентка ІV лялькового курсу Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Вікторія Федорова здобула третю премію.
Отримавши нагороди, переможці постали перед вибором, оскільки журі запропонувало кожному на власний смак обрати цінні подарунки – картини від Національної спілки художників України.
Також члени журі вручили конкурсантам особисті подарунки. Всі учасники отримали Дипломи від Національної спілки театральних діячів України та пам’ятні волинські сувеніри.
ХХ Всеукраїнський конкурс професійних читців проведено за сприяння Волинської обласної державної адміністрації і обласної ради, фінансової підтримки управління культури облдержадміністрації.
"Волинь-нова", 21 березня 2015 року, №30, с.12
www.volyn.com.ua
"Дім, де живуть казки"
Ярослава Тимощук