41-ий театральний сезон

Закриття 41-го театрального сезону

 

             В неділю 11 червня 2017 року відбулося урочисте закриття 41-го театрального сезону у    

             Волинському академічному обласному театрі ляльок. Юним глядачам була    

представлена  вистава, яку по праву називають "золотим фондом" театрального репертуару - улюблена дитяча казка "Попелюшка" (за мотивами однойменної казки Шарля Перро, автор п'єси - Світлана Куралех).

 

Вихованці ДНЗ №17 міста Луцька підготували до цієї нагоди віршовані вітання і зі сцени привітали весь колектив театру, подякували акторам за цікаві вистави і пообіцяли - як виростуть, теж стануть відомими артистами.

 

Директор-художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Данило Поштарук подякував глядачам за те, що у цьому сезоні були частими гостями театру, розповів, чим живе колектив сьогодні, які плани на майбутнє. У період літніх канікул, до відпустки, "ляльки подорожуватимуть" закладами відпочинку та оздоровлення дітей, театр показуватиме свої вистави на виїзді.

 

Працівники театру до закриття сезону підготували сюрприз - всім глядачам, які цього дня завітали в театр,  було запропоновано взяти участь у конкурсі "Найактивніший глядач сезону". Для цього глядачі заповнювали спеціальні анкети, де зазначали скільки і яких вистав театру вони переглянули цьогоріч.

 

Одразу після завершення вистави були підбиті підсумки конкурсу і вручені нагороди переможцям.

Ними стали:

Юстинка Конопельнюк, яка відвідала разом з дідусем 12 вистав і вірно вказала їх назви.

 

По 11 вистав переглянули Полінка Деркач, Даринка Якимюк, Артемчик Город.

 

Всі переможці отримали спеціальні дипломи "Найактивніший глядач сезону" та цінні подарунки - "Кобзар" Тараса Шевченка та запрошення на відкриття наступного, 42-го театрального сезону, що відбудеться у вересні цього року.

 

Заохочувальні подарунки - "Кобзар" Тараса Шевченка - вручені ще двом учасникам конкурсу, які подивилися по 9 вистав театру - Арсенчику Царику з Луцька та Міланочці Савчук з Рожищ.

 


                                            Відкриття 41 -го театрального сезону

18 вересня 2016 року прем'єрою вистави "Як горобець розуму шукав" за казкою Лесі Українки "Біда навчить" Волинський академічний обласний театр ляльок урочисто розпочав свій 41-ий театральний сезон. Цьогоріч ця важлива подія стала однією із низки заходів, які обєднала Театральна Декада "Лесина осінь", присвячена 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

В фойє театру розгорнута тематична виставка творчих робіт студентів Волинського державного училища культури і мистецтв ім.І.Ф. Стравінського.

 

Маленьких глядачів та їх батьків піснями і народними іграми, записаними Лесею Українкою у с. Колодяжне понад 100 років тому, зустрічає вокальний гурт вихованців Луцької музичної школи №1 ім. Ф. Шопена (керівники Марія Лукач та Олена Богдан).

 

     На сцену піднімаються актори та директор-художній керівник театру Данило Поштарук. Данило Андрійович привітав акторів та глядачів з початком нового театрального сезону і Театральної Декади "Лесина осінь", розповів про нові вистави для дітей і для дорослих глядачів, які будуть показані протягом цих десяти днів. Це, зокрема "Як горобець розуму шукав" за казкою Лесі Українки "Біда навчить" (режисер - Володимир Богданець, художник - Олеся Іщук),  відновлені в репертуарі театру "Лісова пісня" (режисер - засл. арт. України Анатолій Поляк, художник - Галина Івашків) та  "Камінний господар"  Лесі Українки (режисер - Веслав Рудзкі (Варшава), художник - засл. діяч культури Польщі Олександр Оверчук (сценографія), Ольга Баклан (костюми), а також "Сон-мрія, або казка зеленого гаю" Олени Пчілки (режисер - Володимир Богданець, художник - Галина Івашків).  Гість Декади - Хмельницький академічний обласний театр ляльок з моновиставою у виконанні Лідії Корницької "Лесині листи" (режисер - засл. діяч мистецтв України Сергій Брижань).

 

      В рамках Театральної декади "Лесина осінь" на базі театру відбудеться заключний етап ХХ Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.


40-ий театральний сезон


15 листопада Волинський академічний обласний театр ляльок урочисто відкрив свій 40-ий театральний сезон. Директор - художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України  Данило Поштарук привітав з цією знаковою подією колектив театру та усіх відвідувачів - а це вже декілька поколінь - які є палкими шанувальниками театру ляльок.

 

Знаковою ця подія є ще й тому, що буквально нещодавно завершився капітальний ремонт глядацької зали. Данило Поштарук зі сцени подякував за це обласній владі, управлінню культури облдержадміністрації,  які у непростий для країни час вишукали можливість виділити відповідні кошти з обласного бюджету для цієї потреби. Буквально за два неповних місяців будівельна організація - ПП "Ефект" - виконала великий обсяг робіт, бригади молодих будівельників працювали  дуже відповідально і якісно.

 

Нині глядацька зала сяє красою, милує погляди дітей і дорослих. По переду - цікаві вистави,  прем'єри,  святкові новорічні програми та інші культурно-мистецькі заходи.

Привітали зі святом колектив театру вихованці дитячого садочка №13  з м. Луцька.

 

Щирі оплески і квіти від маленьких глядачів та їх батьків стали нагородою артистам за показ улюбленої вистави дітвори "Попелюшка".


Нагорода від президента Польщі

 

13 листопада ц.р., під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Польщі, що проходили в приміщенні Рівненського академічного обласного музично-драматичного театру з представництвом від трьох областей – Волині, Рівненщини і Тернопільщини - директору – художньому керівнику Волинського академічного обласного театру ляльок Данилові Андрійовичу Поштаруку було вручено високу нагороду від президента Польщі  - Срібний Хрест Заслуг перед Республікою Польща.

 

Згідно зі статутом Ордену заслуг, він є найвищою нагородою за видатні заслуги у справі зміцнення міжнародного співробітництва та розвитку взаємин між народами. Цим орденом нагороджуються іноземні громадяни та особи польської національності, які проживають закордоном, котрі своєю діяльністю зробили видатний внесок у царині міжнародного співробітництва й розвитку зв'язків Республіки Польща з іншими державами і націями.

Відповідну постанову про нагородження Данила Поштарука польський Президент Броніслав Коморовський підписав 29 липня 2015 року.

 

Вручив нагороду Надзвичайний і Повноважний Посол РП в Україні Генрик Літвін.

 

 

Колектив театру щиро вітає свого керівника з високою міжнародною відзнакою!!!

 

 


   З 12 по 15 вересня цього року  Волинський академічний обласний театр ляльок з виставою "Тарас" Б.Стельмаха побував на Міжнародному театральному фестивалі "Біла Вежа", який щорічно проходить у м.Брест Республіки Білорусь.

      Цьогоріч фестиваль ювілейний - Двадцятий. Честь отримати запрошення на "Білу Вежу" випала не випадково - у 1996 році Волинський театр ляльок був удостоєний Гран-прі цього фестивалю за виставу "На Івана Купала" Я.Стельмаха (за оповіданням М.Гоголя).

     У фестивалі "Біла Вежа-2015" беруть участь професійні театри з Білорусі, Німеччини, Грузії, Польщі, Росії, Молдови, Вірменії, Чехії, Литви, Латвії, Таджикістану, Тунісу, Ізраїлю, Болгарії.   Україну представляли Львівський академічний театр "Воскресіння" та Волинський академічний театр ляльок.39-ий театральний сезон

7 червня 2015 року показом улюбленої вистави маленьких глядачів "Вінні Пух і всі, всі, всі..." Волинський академічний обласний театр ляльок завершив свій 39-ий театральний сезон. З цією подією привітав артистів та глядачів директор - художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Данило Поштарук. Подарували квіти і промовили зворушливі слова вдячності вихованці дошкільного навчального закладу №13 міста Луцька на чолі із завідувачкою Кусик Іриною Вячеславівною.

Після урочистого завершення театрального сезону театр продовжив свою роботу. Зокрема, артисти виступали з виставами перед школярами навчально-виховних закладів міста Луцька та окремих районів (Ківерцівський, Луцький, Турійський) і міст області (Ковель), які відпочивали у пришкільних таборах. Були показані вистави: "Підкова на щастя", "Попелюшка", "Золоте курча", "Запеклі вороги", "Принцеса - стрибунка", "Цілюща яблунька", "Руде бісеня". Серед глядачів вистав були і вихованці Маяківської та Луцької шкіл-інтернатів, Навчально-реабілітаційного центру міста Луцька, Крупівського реабілітаційного центру.